x

چه گوشی ها و تبلت هایی اندروید 8 را دریافت خواهند کرد؟ با مراجه به لینک زیر می توانید آن را ببینید.

کدام گوشی و تبلت های سامسونگ بروزرسانی اندروید 8 را دریافت می کنند؟
دانلود رایگان رام سامسونگ
آپدیت ها

گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ را بهتر بشناسید

گلکسی اس 6 و S6 اج سامسونگ

گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج نسل ششم گوشی های شرکت کره ای سامسونگ به حساب می آیند. این شرکت سری ششم گوشی هایش را در طی یک مراسم رسانه ای به همگان معرفی نمود. اما این بار تفاوتی با سال های گذشته داشت و این تفاوت را می توان در یک نسخه متفاوت تر خلاصه کرد. نام این نسخه گلکسی اس 6 اج است و همانطور که از نامش پیدا است، نسخه خمیده Galaxy S6 قلمداد می شود که نمایشگرش از هر دو طرف خمیده می باشد. اگر می خواهید بیشتر با این دو سوگلی سامسونگی آشنا شوید در ادامه سایت سامسونگی ها را همراهی کنید تا بیشتر با این دو گوشی آشنا شوید.

از این بخش می توانید دسترسی سریعی به بخش های اصلی این مطلب داشته باشید. کافی است تا بر روی بخش موردنظر کلیک نمایید.

پیش معرفی گلکسی اس 6 و گلکسی S6 اج سامسونگ

این حرکت که یک نسخه خمیده از گوشی پرچمدار سامسونگ معرفی شود اولین بار در مراسم معرفی فبلت گلکسی نوت 4 رخ داد. در تابستان سال 2014 بود که در کنار این فبلت نسخه ای خمیده نیز معرفی شد که با نام گلکسی نوت اج شناخته می شود. در گلکسی نوت اج ما شاهد خمیده بودن یک سمت از نمایشگر آن بودیم و اما در گلکسی اس 6 اج این موضع به دو سمت صفحه نمایش پیشروی کرده است. شاید بتوان از ادامه این استراتژی توسط سامسونگ این طور قلمداد کرد که گلکسی نوت اج فروش نسبتا خوبی را تجربه کرده که سامسونگ تصمیم به اتخاذ سیاستی مشابه در مورد گلکسی اس 6 گرفته و نسخه خمیده آن را همچون نسخه خمیده گکسی نوت 4 معرفی نموده است. هر چند گلکسی نوت اج در ابعاد محدودتری روانه بازار شد.

با معرفی گلکسی اس 5 و استفاده این شرکت از جنس پلاستیک دیگر انتظارات طوری نبود که در نسل بعدی نیز این اتفاق تکرار گردد. در همین حال این کمپانی هر ساله طبق سنت خود، در کنگره جهانی موبایل که آن را به اختصار با نام MWC نیز می شناسیم در بارسلون به معرفی پرچمدار اندرویدی خود که به سری گلکسی اس مشهور است، می پردازد.

 

مطلب مرتبط:

Galaxy S7 و گلکسی اس 7 اج سامسونگ

 

از طرفی فروش گلکسی اس 5 که کهکشانی نسل پنجم سامسونگ است، در حدی نبود که انتظارات این غول کره ای را آنطور که شایسته است برآورده نماید، هر چند در مقابل رقبای اندرویدی دیگر بازار، در سطح بسیار بالاتری از لحاظ فروش قرار داشت. در حقیقت سامسونگ در میان اندرویدی های بازار از لحاظ فروش، قدرتمندترین آن ها و یکه تاز میدان رقابت است، اما رقیب اصلی سری ششم گلکسی های سامسونگی که در شرق جهان و در کشور کره جنوبی است، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس کمپانی اپل بود که پایگاه اصلی این شرکت با لوگوی سیب گاز زده شده در غرب جهان یعنی آمریکا می باشد. پس سامسونگ می بایست در گلکسی اس 6 کاری می کرد که نظرها را بار دیگر به خود جلب نموده و فروش سرسام آور قبل را تجربه نماید. پس نیاز به یک چیز متفاوت داشت و به همین دلیل هم، همه به دنبال این بودند که این شرکت چه چیزی را در آستین خود دارد که با رونمایی از آن بتواند نظرات را به خود جلب نماید. اما در مورد این چیز متفاوت همانطور که حتما حدس می زنید آن را می توان در طراحی و جنس بدنه ریشه یابی کرد. در حقیقت سامسونگ نیاز داشت که در این حوزه کاری نو انجام دهد تا متهم به تکراری و لوکس نبودن نشود و این کار را هم کرد.

گلکسی اس 6 سامسونگ

گلکسی اس 6 سامسونگ

محصولات جدید سامسونگ، ماه ها قبل از معرفی توسط این شرکت؛ بر سر زبان ها می چرخیدند تا جایی که در هفته های منتهی به معرفی آن ها، روزی نبود که گزارش و خبر و شایعه ای جدید از آن ها نشویم. یکی از شایعات و گزارشاتی که مدام به گوش می خورد، استفاده از شیشه و فلز به جای پلاستیک در بدنه پرچمداران جدید سامسونگ بود و همچنین تغییراتی که در طراحی گلکسی اس 6 می بایست رخ می داد که شاید بتوان همین موضوع را مهم ترین چیزی دانست که گوشی های جدید سامسونگ آن ها را با خود به یدک کشیدند. طراحی سامسونگ در گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج به اوج خود رسیده به طوری که روح تازه ای را در محصولات این شرکت بزرگ کره ای دمیدند. این زیبایی زمانی معنی پیدا خواهد کرد که جذب نور را در این گوشی ها به معنای واقعی تجربه نمایید و به چشم ببینید. در شیشه استفاده شده در قسمت پشتی این دو گوشی سامسونگی از شیشه های استاندارد استفاده نشده است و باید گفت که دارای مواردی نو و جدید می باشند که به طور زیبایی جلا داده شده اند و نمونه آن را در هیج گوشی هوشمند دیگری ندیده اید؛ حداقل تا زمان عرضه این دو گوشی فلگشیپ یا به عبارتی پرچمدار در سال 2015. لازم به ذکر است که برای حفظ امنیت گلکسی اس 6 و اس 6 اج، سامسونگ از گوریلا گلس 4 برای استحکام دادن به آن ها استفاده کرده است که می تواند این قوت قلب را به شما بدهد که قرار نیست شیشه استفاده شده در گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج به راحتی دچار آسیب گردید و خوب است که شما را مطمئن کنیم که بسیار در مقابل ضربه قدرتمند و مقاوم هستند.

شاید بتوان یکی از پسرفت های گلکسی اس 6 و نسخه اج آن را در مقایسه با نسل قبل یعنی گلکسی اس 5 در ضد آب و گرد و غبار نبودنشان توصیف کرد. در حقیقت سامسونگ برای به بار نشاندن میوه درخت طراحی خود دیگر نمی توانست به گنجاندن این ویژگی در گوشی های جدیدش بپردازد. باید گفت زبان طراحی در Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge کاملا رویه ای نو را به گوشی های سامسونگ داده است. اما با همه این توصیفات شاید برای عده ای برآمدگی دوربین از سطح قالب پشتی این دو گوشی آزار دهنده باشد.

تفاوت های گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج

گلکسی اس 6 و اس 6 اج سامسونگ

گلکسی اس 6 و اس 6 اج سامسونگ

حال می پردازیم به ابعاد بیشتری از مشخصات و طراحی و امکانات گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج. این دو اسمارتفون تنها چند تفاوت دارند که یکی از آن ها صفحه نمایش است و تفاوت های دیگر را می توان در ابعاد و ظرفیت باتری آن ها خلاصه نمود و جز چند ویژگی نرم افزاری که مرتبط به قسمت خمیده نمایشگر گلکسی اس 6 اج است، تفاوت دیگری در این دو اسمارتفون مشاهده نمی شود. این تفاوت ها که در راس آن ها صفحه نمایش خمیده می باشد، باعث بالاتر رفتن قیمت گلکسی اس 6 اج نسبت به نسخه اصلی شده است.

طراحی Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge سامسونگ

گلکسی اس 6 اج

گلکسی اس 6 اج

از لحاظ طراحی، گلکسی اس 6 از نمای جلو ظاهری شبیه به آنچه در گلکسی اس 5 دیدیم دارد، اما با تفاوتی که شاید بتوان گفت مهم ترین تغییری است که در نزد رسانه ها و مردم مورد توجه قرار گرفته است. این تفاوت مربوط می شود به جنس شیشه ای قسمت پشتی این گوشی و فریم فلزی دور آن که هم به زیبایی گوشی افزوده اند و هم حس لوکس بودن و در دست داشتن یک گوشی پرچمدار را به کاربر ارائه می دهند.
شاید این حرکت امیدوارانه سامسونگ که در خصوص طراحی گلکسی اس 6 انجام شد را بتوان درسی نامید که این شرکت بخاطر کاربرانش، آن را پاس کرد. در واقع نمی توان انکار کرد که گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج انقلابی در طراحی گوشی های سامسونگی به حساب می آیند. متریال این دو گوشی کمک شایانی را در این انقلاب کوچک کرده اند. در گلکسی اس 6 اج نیز لبه های کناری کاملا حرفه ای طراحی شده اند و نبوغ خرج شده در تراش دادن آن ها را می توان به سادگی متوجه شد. دکمه قدرت یا همان Power این بار در سمت راست این دو پرچمدار سامسونگی به چشم می خورند. از ضخامت بسیار کم این دو گوشی نمی توان به این سادگی ها عبور کرد. گلکسی اس 6 با ضخامت 6.8 میلی متر را می توان گفت واقعا باریک است و گلکسی اس 6 اج نیز دارای ضخامت 7.0 میلی متری می باشد.

صفحه نمایش گلکسی S6 و اس 6 اج

گلکسی اس 6 سامسونگ

گلکسی اس 6 سامسونگ

همین طور که جلو می آییم به صفحه نمایش بر می خوریم. حوزه ای که سامسونگ در آن قدرت بلامنازع بازار جهانی است. اندازه این صفحه نمایش در گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج به 5.1 اینچ می رسد. رزولوشن آن ها نیز 2560×1440 پیکسل بوده که در حقیقت آن را Quad HD می نامند. سامسونگ برای حفط استحکام صفحه نمایش در برابر خطرات و تهدیداتی که می توانند به نمایشگر آسیب وارد نمایند، از محافظ Corning Gorilla Glass 4 استفاده نموده تا احتمال آسیب دیدگی صفحه نمایش به حداقل برسید. این صفحه نمایش از روشنایی بسیار مطلوبی بهره می برد. در گلکسی اس 6 اج صفحه نمایش از دو طرف خمیده گشته و این خمیدگی صرف برای خاص بودن نیست، بلکه به کاربر امکاناتی را نیز ارائه می دهند که با جلوه های زیبایی در این نمایشگر LED به نمایش در خواهند آمد. برای مثال از این قسمت می توان به نوتیفیکیشن ها یا همان اعلانات گوشی به سادگی دسترسی داشت و زمانی که تماسی دریافت می نمایید می توانید به اطلاعات مورد نیاز آن تماس از این قسمت دست پیدا کنید. شما اگر سوایپ نمایید می توانید به تماس های پاسخ داده نشده نیز دسترسی داشته باشید. در انتها کلام آخری که در مورد صفحه نمایش های گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج باید به آن اشاره نمود، فوق العاده بودن آن ها است.

دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

دوربین نیز همچون نمایشگر، همیشه یکی از نقاط قوت پرچمداران سامسونگ به حساب می آید. سامسونگ در Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge مگاپیکسل را نسبت به گلکسی اس 5 دستخوش تغییر نکرده است و همان 16 مگاپیکسل مانده است، اما این به معنای تغییر نکردن کیفیت آن نمی باشد بلکه بهبودهای فراوانی را می توان در دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج مشاهده نمود. سنسور دوربین این دو گوشی ISOCELL می باشد. تشخیص فوکوس خودکار از ویژگی های دیگر دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج می باشد. این اسمارتفون ها از کیفیت 4K در هنگام ضبط فیلم پشتیبانی می نمایند. در کنار دوربین در پشت دستگاه یک فلش LED نیز جای گرفته است. گشودگی لنز دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج f1.9 می باشد که در مقایسه با گشودگی f2.2 گلکسی اس 5 می توان پیشرفت بسیار خوبی داشته است. OIS یا همان لرزشگیر اپتیکال هوشمند تصویر، از دیگر نقاط قوت این دو سوگلی سامسونگی به حساب می آید. همچنین از دیگر ویژگی های دوربین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج می توان به Real-Time HDR اشاره نمود. تمامی این پیشرفت ها و امکاناتی که در دوربین سری جدید گوشی های هوشمند سامسونگ تعبیه گردیده است را می توان نویدبخش ثبت تصاویر عالی دانست. دوربین جلو نیز با پیشرفت قابل ملاحظه ای همراه بوده است. همانطور که می دانید بازار سلفی گرفت ها و به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی که در راس آن ها اینستاگرام می باشدف داغ است. سامسونگ نیز همراه با علایق کاربران دوربین جلو را دستخوش تغییرات خوبی کرده است. این دوربین 5 مگاپیکسلی امکان ضبط بصورت 1080p را می دهد. سامسونگ از آنجا که می داند برخی از لحظه ها واقعا ناب اند و در حقیقت باید شکار شوند و در غیر این صورت از دست می روند، این امکان را بصورت پیش فرض در اختیار کاربران قرار داده تا با دو بار تپ کردن بر روی دکمه هوم (Home) در مدت 0.7 ثانیه به دوربین دسترسی داشته باشند و شکار تصویری خود را انجام دهند.

پردازنده

گلکسی اس 6

گلکسی اس 6

cpu گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج این بار فقط با یک مدل و آن هم اگزینوس 7420 می باشد که شرکت سامسونگ خود وظیفه طراحی و تولید آن را به عهده دارد که معماری آن 64 بیتی است و دیگر خبری از مدلی با پردازنده اسنپدراگون نیست. این پردازنده پرقدرت دارای 8 هسته است که از همان معماری 4+4 پیروی می کند. 4 هسته قدرتمندتر این دستگاه با نام Cortex-A57 شناخته می شود که بر روی 2.1GHz کلاک شده است و 4 هسته دیگر این گوشی Cortex-A53 می باشد که بر روی 1.5GHz کلاک گردیده است و وظیفه انجام کارهای سبک تر را بر عهده دارد. خوب است بدانید که پردازنده اگزینوس به علت معماری 14 نانومتری خود در مقابل مدل 810 پردازنده اسنپدراگون که به صورت 20 نانومتری عرضه می شود بهینه تر عمل می کند. حال اگر بخواهیم به سایر مشخصات گلکسی اس 6 و اس 6 اج بپردازیم باید به گرافیک Mali-T760 و رم 3GB آن اشاره نماییم که LPDDR4 می باشد. همچنین هر دو گلکسی سامسونگ از لحاظ میزان حافظه در سه نوع 32، 64 و در نهایت 128 گیگابایتی عرضه می شوند و دیگر به علت بالا رفتن حجم اطلاعات و صرف نداشتن آن برای کاربران خبری از نسخه 16 گیگابایتی نیست. حال که بحث حافظه در میان است باید گفت نکته قابل توجهی که در رابطه با اس 6 و نسخه اج آن وجود دارد، پشتیبانی نکردن از کارت حافظه خارجی به منظور توسعه فضای گوشی است. به هر حال سامسونگ ادعا می کند با افزودن ویژگی های جدیدش کارایی و سرعت این دو گوشی قوی تر از نسل های قبلی شده است. لازم به ذکر است که خریداران گلکسی S6 و گلکسی S6 edge از یک حساب کاربری OneDrive بهره مند خواهند گردید که به واسطه آن، فضایی به میزان 115 گیگابایت را برای 2 سال در اختیار خواهند داشت. همچنین سایر نرم افزارهای Microsoft نیز  به طور دیفالت در این گوشی های سامسونگی عرضه شده اند.

باتری اس 6 و S6 edge

گلکسی اس 6

گلکسی اس 6

گوشی های جدید سامسونگ از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می کنند. در این بین یک باتری با توان 2550mAH وظیفه دارد به گلکسی اس 6 نیرو رسانی کند و در آن سو نیز یک باتری با توان 2600mAH وظیفه خدمت رسانی به اجزای گلکسی اس 6 اج را دارد. با آنکه توان این دو باتری شاید کمی کم تر از حد انتظار است ولی سامسونگ، cpu را بهینه تر کرده و از سویی نیز فقط در مدت زمان 10 دقیقه می شود این دو گوشی را به اندازه ای شارژ نمود که تا چهار ساعت بتوانند برای کاربر کار نمایند که بنابر ادعای شرکت سامسونگ معادل با 2 ساعت مشاهده کردن فیلم با کیفیت HD می باشد. شاید مسئله ای که کمی مورد انتقاد کاربران قرار گرفته قابل تعویض و حذف نبودن باتری Galaxy S6 و S6 edge می باشد که این خود به دلیل تغییر طراحی یا به عبارت تغییر مواد مورد استفاده در بدنه گوشی است که بر خلاف قبل به جای به کار گیری پلاستیک از فلز و شیشه بهره گرفته شده است، مورد که بسیاری از کمپانی های معروف و رقیب نیز قربانی آن گردیده اند.

نرم افزار و رابط کاربری و سایر امکانات

گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

اما اگر بخواهیم به بخش نرم افزاری و رابط کاربری این دو گوشی سامسونگ بپردازیم باید بگوییم که این شرکت اقدام به حذف برخی از امکانات کمتر مورد استفاده توسط کاربران کرده که رابط کاربری بتواند با سرعت بیشتری برای کاربران خودنمایی کند و از سنگینی آن کم گردد. نسخه سیستم عامل این گوشی که از اندروید بهره می برد 5.0.2 است که آن را تحت نام لالی پاپ می شناسیم اما خبر خوشحال کننده که البته از قبل هم می دانستیم این است که سامسونگ برای این دو گوشی اندروید 6.0.1 مارشملو را نیز ارائه کرده است که برای کاربران می تواند تجربه بهتری را ارائه دهد. همچنین سامسونگ به حفظ برخی از ویژگی های مهم قبلی خود که در گلکسی اس 5 نیز شاهده آن بودیم برآمده و این بار نیز شاهد امکاناتی نظیر Ultra Power Saving Mode و S Health و Download Booster و Private Mode و … می باشیم که همچنان می توان از طریق اثر انگشت وارد گوشی شد که در همچنان در دکمه هوم جا دارد.

از امکانات جالب گلکسی اس های جدید سامسونگ می توان به قابلیت پرداخت توسط آن ها اشاره نمود که تحت تکنولوژی Samsung Pay ارائه شده اند. سامسونگ پی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا چون NFC و MST کار می نماید. با کار ان اف سی، بی شک آشنا هستید و اما MST نیز مخفف Magnetic Secure Transmission می باشد که به معنای انتقال امن مغناطیسی است. جالب است بدانید که Visa و MasterCard سامسونگ پی را تایید نموده اند. سامسونگ قرار است با شرکای تجاری اش همچون American Express و Bank of America و Citi و JPMorgan Chase و U.S. Bank در به تحقق رساندن اهدافش همکاری بزرگی نیز داشته باشد. همچنین سامسونگ اعلام کرده که گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج با دستگاه واقعیت مجازی این شرکت که Gear VR نام دارد هماهنگی دارد و می توان از این دستگاه در کنار این دو گوشی استفاده نمود.

بالاتر گفتیم یکی از انتقاداتی که کاربران به گوشی های گلکسی اس 6 و اس 6 اج دارند، غیرقابل حذف و تعویض بودن باتری این دو گوشی است که دلیل نبود این امکان بر می گردد به مواد مورد استفاده در بدنه این گوشی ها که از فلز و شیشه بهره می برد. اما بالاخره اصولا بین این دو گزینه، به نظر بدنه فلزی و شیشه ای که حس لوکس بودن و کیفیت را به کاربر ارائه می دهد بحث مهمی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت و می ارزید که سامسونگ با وجود گرفتن شانس تعویض باتری توسط خود کاربر این کار را انجام دهد. از طرفی اکثر شرکت های مشهور و شناخته شده ای که از چندین سال قبل به سمت فلزی شدن گوشی ها پیش رفته اند به ناچار به معضل باتری غیرقابل تعویض برخورده اند و این فقط برای سامسونگ نبوده است، پس می توان آن را قابل هضم دانست. البته غیرقابل تعویض بودن تنها برای کاربران صادق است ولی به معنای این نیست که اگر باتری با مشکلی روبرو شد دیگر نتوان برای آن کاری کرد در نتیجه در صورت وجود مشکل با رجوع به نمایندگی های سامسونگ و یا تعمیرگاه های مجاز، می توان باتری را تعویض نمود. به هر روی، بدنه این دو گوشی حس خوبی را به کاربران ارائه می دهد و سامسونگ این را به خوبی متوجه شده و به همین دلیل هم از پلاستیک به فلز و شیشه روی آورده است و این مسئله ای می باشد که تحسین منتقدان را با خود به همراه داشته است.

قیمت گوشی گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ

از لحاظ قیمتی در بازار ایران هم اکنون نسخه 32 گیگابایتی Samsung Galaxy S6 به همراه گارانتی در بازه 1,500,000 تومان تا 1,700,000 تومان قیمت دارد و نسخه 32 گیگابایتی گلکسی اس 6 اج سامسونگ با گارانتی در بازه 1,700,000 تومان تا 1,950,000 تومان قیمت دارد.

شما در مورد این دو گوشی سامسونگ چه فکر می کنید؟ آیا ارزش دارد که با توجه به ورود نسل جدیدتر آن ها یعنی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج با توجه به اینکه طبق یک قاعده کلی گلکسی اس 6 و اس 6 اج از لحاظ قیمت پایین تر هستند خرید این دو گوشی قدیمی تر را مد نظر قرار داد یا بهتر است به کمی هزینه اضافی تر به سراغ نسل جدید این دو پرچمدار سامسونگی رفت؟

مطالب پیشنهادی

x

آخرین اخبار و آپدیت و تم و والپیپرهای گوشی های سامسونگ در کانال تلگرام سامسونگی ها

کانال تلگرام سامسونگی ها