x

چه گوشی ها و تبلت هایی اندروید 8 را دریافت خواهند کرد؟ با مراجه به لینک زیر می توانید آن را ببینید.

کدام گوشی و تبلت های سامسونگ بروزرسانی اندروید 8 را دریافت می کنند؟
دانلود رایگان رام سامسونگ
آپدیت ها

چرا فاجعه گلکسی نوت 7 می تواند هیجان ما را برای گلکسی اس 8 بیشتر کند؟

سامسونگ با گلکسی اس 7 شروع خیلی خوبی را در سال 2016 رقم زد. اما جدیدترین پرچمدار این کمپانی همه چیز را خراب کرد. پرچمداران سری نوت در افزودن ثروت این شرکت کمک کننده های خوبی هستند و سامسونگ نیز به همین دلیل گلکسی نوت 7 را در ادامه سری نوت معرفی نمود.

در هر حالتی می توان به این پی برد که گوشی گلکسی نوت 7 بازیگر خوبی برای اجرای یک بازی بزرگ به کارگردانی سامسونگ در این نمایش هیجات انگیز صنعت موبایل بود. این را می توان از بازخورد بسیار خوب کاربران در هنگام معرفی این فبلت متوجه شد و اما پیش بینی ها نیز مسیر موفقیت آمیزی را برای گلکسی نوت 7 با توجه به دوگانه موفق گلکسی اس 7 (نسخه معمولی و نسخه اج) ترسیم کرده بودند و همه چیز دست به دست هم داده بود تا یک سال رویایی برای سامسونگ رقم بخورد. اما رویایی که تبدیل به کابوس شد ادامه داستان ما را می سازد. پس از اینجا به بعد را عمیق تر کنارمان باشد.

دیگر وقت شروع بازی بود؛ گلکسی نوت 7 معرفی شد و چند روزی گذشت؛ اما این بار دیگر هیچ چیز شبیه قبل نبود؛ دیگر کسی تحسین های زمان معرفی را ادامه نداد. در حقیقت همه چیز برای نسبت دادن کلمه فاجعه به حوادث پیش آمده برای این گوشی مهیا بود. کاربران از چیزی صحبت می کردند که برای شرکتی همچون سامسونگ واقعا عجیب بود. آن ها از انفجار گلکسی نوت 7 می گفتند در حالی که هیچ دلیل واضحی برای آن وجود نداشت. فقط چند روز بیش تر نبود که آخرین گل سرسبد سامسونگ وارد بازار شد؛ می شود گفت گلی که آتش گرفت و سوخت. کمی بعد سامسونگ مسئله را بطور رسمی تایید کرد و نقص را در سلول باتری های این گوشی دانست. در پی این مسئله نیز طی فراخوانی از کاربران خواست که گوشی هایشان را پس آورده تا آن ها را با یک نمونه جدید تعویض نمایند. در پایان ماه سپتامبر، برنامه جایگزینی گلکسی نوت 7 در بسیاری از بازارها در سرتاسر جهان، وارد فاز نهایی خود شد و سامسونگ رفت تا فروش آخرین پرچمدار دوست داشتنی اش را ادامه دهد، و اما گویی افتضاح تمامی ندارد. شعار همیشگی سامسونگ یعنی “چیز بزرگ بعدی” تبدیل به یک “وای” بزرگ برای بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان شد.

مطلب مرتبط:

هر چیز که از گلکسی اس 8 باید بدانید

در طول یک هفته بیش از 10 مورد انفجار گوشی گلکسی نوت 7 که در سه کشور مختلف روی داد، وضع را به نوبه خود پیچیده تر می کرد. دیگر نمی شد اسم این ها را حادثه گذاشت، واقعا مشکلی در میان است و چیزی به اشتباه انجام گرفته. اوپراتورهای آمریکایی دیگر حاضر به خدشه دار شدن شهرتشان با مسائل پیش آمده حول گلکسی نوت 7 نبودند. پس Verizon و AT&T و T-Mobile به یکباره تصمیم به قطع فروش این کهکشانی ملتهب گرفتند؛ حداقل تا زمانی که سامسونگ در این موضوع شفاف سازی بیشتری نماید. بعد از این ماجرا گزارش شد که سامسونگ می خواهد فروش گلکسی نوت 7 را متوقف کند و اما کمی بعدتر، سامسونگ در طی بیانیه ای اعلام داشت که می خواهد میزان تولید این گوشی را کنترل نماید تا بتواند دقیقا تحقیق کند که چه چیزی در حال رخ دادن است و آزمایشات کیفی بیشتری را بر روی آن انجام دهد. سامسونگ همچنان به دنبال تایید این موضوع بود که اگر جایگزینی گلکسی نوت 7 همراه با مشکل امنیتی می باشد، با سازمان های حمایت از مصرف کننده در کشورهای چین، کره جنوبی و همینطور ایالات متحده، برای تحقیق در مورد این موضوع و تهیه گزارش همکاری نماید.

بسیاری بعد از دیدن ادامه دار شدن مشکلات گلکسی نوت 7 پس از فراخوان اول، معتقد بودند که سامسونگ به ناچار باید فراخوان دوم را نیز صادر نماید. با توجه به مشکلاتی که بعد از فراخوان اول گریبان سامسونگ را گرفتند، اعتماد مشتریان به پرچمدار جدید غول کره ای احتمالا رو به افول می رفت، اما در این بین سامسونگ شاید توانایی برگرداندن شهرتی که بعد از ارائه فراخوان از دست رفته بود را داشته باشد. از طرفی اگر شرایط طوری پیش می رفت که سامسونگ دست به انتشار فراخوان دوم می زد، آنوقت دیگر خسارتی که به اعتبار گلکسی نوت 7 وارد می شد، فراتر از حدی بود که بخواهد ترمیم شود. دلیل این ترمیم ناپذیری را می توان اینگونه توجیه کرد که احتمالا آنوقت دیگر حتی طرفداران سرسخت این برند مطرح هم حاضر به استفاده از گلکسی نوت 7 نبودند و سامسونگ هم احتمالا کار سختی برای حفظ پتانسیل این گوشی برای کاربرانی که به جایگزین های دیگری فکر می کنند می داشت. انفجار همه موضوع نبود، در همین حال گزارشات دیگری منتشر شد که نشان می داد این گوشی بر خلاف ادعای سامسونگ در رابطه با ضدآب بودن آن، وقتی در آب قرار می گیرد از کار می افتد و این دیگر علتی کافی بود تا مردم دیگر سمت گلکسی نوت 7 نروند، حتی اگر ادعایی مبنی بر حل شدن مشکلات مطرح شود. مصرف کنندگان دیگر در مقابل این گوشی گارد گرفتند و رسانه ها نیز یک جنجال بزرگ راه انداختند و روزی نبود که خبری از مشکلات گلکسی نوت 7 بر روی صفحه رسانه ها نقش نبندد و اینگونه اعتماد مشتریان نیز رفته رفته لکه دارتر از قبل می شد.

فراخوان چیز عجیبی نیست و رخ دادنش در هر بخشی از صنعت طبیعی است. شرکت ها برای حفظ اعبتار و راضی نگه داشتن مشتری، در هنگام نیاز فراخوان می دهند و اگر مشکل ریشه ای باشد از عرضه بیشتر آن محصول خاص جلوگیری به عمل می آورند. در نتیجه اگر سامسونگ به قطع فروش گلکسی نوت 7 دست می زد، می شد گفت دیگر این فاجعه پایان کار سامسونگ نمی شد. مطمئنا گلکسی نوت 7 لکه ننگی در کارنامه سامسونگ خواهد بود، اما از طرفی نمی توان کار این شرکت را تمام شده فرض کرد چرا که گذشته و آینده سهم و نقش بیشتری در ساختن نام بزرگی همچون سامسونگ داشته و همچنان نیز خواهند داشت.

با همه این ها ما می دانیم که سامسونگ برای برگشتن به بازار نیاز به بهترین سلاحی دارد که بتواند آن را در این جنگ تمام عیار صنعتی، پیروز میدان نماید. همین دو سال پیش بود که این کمپانی با یک تلاش مجدانه در بازار جهانی موبایل نقشش را ایفا می کرد. در آن زمان ما شاهد کاهش دو رقمی درآمد و سود عملیاتی این شرکت در هر سه ماهه به نسبت قبل بودیم که برخی تحلیلگران را وادار کرد تا بگویند قرار است یک نوکیا یا حتی بلک بری دیگر را ببینیم. سامسونگ در آن موقع سعی کرد تا با رونمایی از گلکسی اس 5 در سال 2014 همه چیز را به روال عادی اش برگرداند، اما در پایان آن سال دیدیم که حدود 40 درصد از موجودی این گوشی در انبارهای سامسونگ باقی ماند و کاربران دست به انتخاب این گزینه نزدند.

این ها باعث شد تا غول کره ای به دنبال چاره ای باشد؛ پس به سوی تخته های بررسی رفت تا رسم کند همه آنچه که باعث این اتفاقات شده و همه آنچه که می تواند وضع را تغییر دهد. در نتیجه این تلاش ها، گلکسی اس 6 عرض اندام کرد، آن هم با تغییرات بنیادی. سامسونگ مثل اینکه واقعا می خواست حق خود را از بازار پس بگیرد پس یک گوشی به واقع لوکس را معرفی کرد، طوری که تفاوت های فاحشی با نسل قبل داشت. اما در سال 2016 که هم اکنون اواخر آن در حال سپری شدن است، سامسونگ به ما نشان داد که چگونه می توان چیزی که به معنی واقعی کلمه خوب است را حتی بهتر کرد. مهر تایید این حرف، گلکسی اس 7 است. این گوشی یک فروش خوب را برای سامسونگ به ارمغان آورد، تا جایی که این شرکت توانست رکوردی جدید را برای سه ماهه دوم یک سال بدست آورد.

سامسونگ برای مدت زیادی به عنوان شرکتی که دارای نوآوری نیست شناخته شده بود و برخی می گفتند این کمپانی در ارائه محصولی تمام عیار که بتواند مشتریانش را به طرفداران وفاداری تبدیل کند که هر سال با آمدن دستگاه های جدید در صف خرید بایستند موفق نبوده است؛ ولی می توان با کمی اندیشیدن به گذشته سامسونگ، متوجه شد که این درست نیست. سامسونگ همواره به ما نشان داده که می تواند به زمین جنگ برگردد، آن هم با دست پر؛ چرا که استعداد و منابعی که دارد آن را قادر به خلق چیزهایی شگفت انگیز می نماید. در حال حاضر نیز به نظر ناعادلانه است که بخواهیم محصولات آینده این شرکت را بخاطر گلکسی نوت 7 از همین حالا مورد سرزنش قرار دهیم. مطمئنا همه دستگاه های جدید سامسونگ مانند همه دستگاه های فعلی نخواهند بود.

گلکسی نوت 7 احتمالا بدترین عملکرد در تاریخچه بخش موبایل سامسونگ تا به الان بوده ولی احتمال این موضوع که این شرکت بخواهد با یک گوشی بسیار بهتر، گذشته را جبران کند، کم نیست. حال چه دستگاهی بهتر از گلکسی اس 8 که بتواند به این مهم دست یابد. دلیل های زیادی وجود دارد که نشان می دهند سامسونگ باید برای پاسخ به منتقدان پرچمدار جدیدی که در سال آینده قرار است معرفی شود را با تغییرات عمده سخت افزاری و ویژگی های بهبودیافته روانه بازار نماید. به نظر می رسد این دقیقا باید چیزی باشد که سامسونگ راه را برای رسیده به آن خواهد پیمایید. در همین راستا گزارشی از کره نشان می دهد که این غول کره ای گلکسی اس 8 را با انبوهی از تغییرات تولید خواهد کرد، از جمله حذف دکمه Home، دوربین دوگانه، نمایشگر تمام صفحه و چیزهای بیشتر دیگر.

گلکسی نوت 7 واقعا شرمساری بود و برخی معتقدند که منشأ همه این مشکلات عجله سامسونگ برای معرفی آن بخاطر قدرت نمایی بیشتر در مقابل رقیب دیرینه یعنی اپل که قرار بود از آیفون های جدیدش رونمایی کند، می باشد. در نتیجه همه این مشکلات این گمانه زنی نیز وجود دارد که سامسونگ بخواهد برای جبران خسارت وارد شده با گلکسی نوت 7، گلکسی اس 8 را زودتر از موعد همیشگی اش معرفی نماید، که به نظر می رسد اگر اینطور باشد بهتر است بگوییم طی کردن چند کیلومتر اضافی و سپری کردن چندی بیشتر از زمان برای معرفی یک محصول مطمئن تر، بهتر از تکرار یک تجربه ناخوشایند وتلخ است.

به هر حال به اندازه زیادی با آه و حسرت های گلکسی نوت 7 در این مدت همراه بودیم و از طرفی سامسونگ نمی تواند موفقیت خود را تنها با یک دستگاه به اثبات برساند، پس باید منتظر آینده ای بود که امیدوارانه از دل آن یک گوشی تمام عیار وارد بازی شود و آن گوشی نامی ندارد جز گلکسی اس 8. به هر حال با تمام چیزهایی که اتفاق افتاده و چیزهایی که باید اتفاق می اتفاد و چیزهایی که نباید، سامسونگ برای بستن این پرونده در نهایت تصمیم به قطع فروش گلکسی نوت 7 گرفت و رسما بهترین گوشی سامسونگ تا سال 2016 به مهره ای سوخته بدل گشت تا عبارت بهترین به گوشی های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج برسد تا زمانی که گلکسی اس 8 وارد بازی بزرگ بعدی شود که قرار است شروعش در سال 2017 رقم بخورد.

Sammobile

مطالب پیشنهادی

x

آخرین اخبار و آپدیت و تم و والپیپرهای گوشی های سامسونگ در کانال تلگرام سامسونگی ها

کانال تلگرام سامسونگی ها