x

چه گوشی ها و تبلت هایی اندروید 8 را دریافت خواهند کرد؟ با مراجه به لینک زیر می توانید آن را ببینید.

کدام گوشی و تبلت های سامسونگ بروزرسانی اندروید 8 را دریافت می کنند؟
دانلود رایگان رام سامسونگ
آپدیت ها

آیا مشخصات گلکسی اس 8 شامل 6 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی می شود؟

واقعا باید گفت نمی توان هنوز هم به یک ادعای درست در مورد مشخصات گلکسی اس 8 دامن زد چرا که هر بار گزارشات ضد و نقیضی در مورد این گوشی موبایل پرچمدار منتشر می گردد که هر کدام دیگری را نقض می کند و هنوز باید صبر کرد تا به معرفی این گوشی نزدیک تر شویم یا دقیقا منتظر آن باشیم که در اوایل سال نو میلادی از این گوشی به طور رسمی توسط سامسونگ رونمایی شود.

در همین راستای بازار شایعات، گزارش دیگری از چین آمده که پیرامون رم و حافظه داخلی گلکسی اس 8 سخن به میان می آورد. در گزارش یاد شده، آمده که این گوشی از یک رم 6 گیگابایتی بهره خواهد برد و حافظه داخلی آن تا 256 گیگابایت ظرفیت خواهد داشت که البته لازم به ذکر نیست که مطمئنا ظرفیت های پایین تری نیز در دسترس قرار خواهند گرفت.

حال اگر این گزارش، ادعای درستی را مطرح کرده باشد، می شود گفت شاید سامسونگ قصد دارد که از استراتژی قبلی خود که با گلکسی اس 7 پیاده سازی نمود به استراتژی جدیدی کوچ کند. در حقیقت ما در گلکسی اس 7 شاهد تنها یک نسخه از لحاظ میزان حافظه بودیم که آن هم تنها 32 گیگابایت ظرفیت داشت، با این تفاوت که امکان گسترش حافظه آن به کمک کارت حافظه خارجی نیز وجود داشت. بیایید کمی به عقب تر برگردیم، زمانی که گلکسی اس 6 وارد عرصه شد. در واقع سامسونگ وقتی که گلکسی اس 6 را روانه بازار کرد و در یک اقدام مهم امکان پشتیبانی از حافظه خارجی را از آن دریغ نمود، با موجی از اعتراضات روبرو گردید که نتیجه اش بهره بردن گلکسی اس 7 از اسلات کارت حافظه microSD بود.

حال اگر این استراتژی تغییر کند و ما شاهد حافظه داخلی 256 گیگابایتی در گلکسی اس 8 باشیم، معنی اش آن خواهد بود که سامسونگ قصد رقابت مستقیم با آیفون 7 اپل را دارد که آن هم ظرفیت حافظه داخلی 256 گیگابایت را در اختیار گذاشته است.

اما وقتی به رم می رسیم معادله کمی پیچیده تر می گردد. در این مورد باید گفت که به کار بردن رم 8 گیگابایتی لزوما به معنی کارکرد بهتر نسبت به زمانی که از یک رم 6 گیگابایت بهره برده می شود، نیست. به زبان ساده تر خیلی از عوامل هستند که دست به دست هم می دهند تا عملکرد یک دستگاه تحت تاثیر قرار گیرد و در نتیجه یک قطعه به تنهایی نمی تواند چیزی را تضمین کند. در نتیجه باید بگوییم جهش به یک رم 6 گیگابایتی به نظر منطقی تر و عاقلانه تر از جهش به یک رم 8 گیگابایتی می آید و ظرفیت 8 گیگابایت کمی زیاده روی در حرکت رو به جلو است. البته این فقط یک نظر شخصی بوده و شاید بشود اینگونه نیز تعبیر کرد که با گذر زمان رم 8 گیگابایت کارآمدتر خواهد بود. از طرفی به تازگی سامسونگ از اولین رم 8 گیگابایتی LPDDR4 خود تحت پکیج DRAM موبایل، رونمایی نمود.

بر مبنای انتظارات احتمال دارد که شاهد رونمایی از گلکسی اس 8 در کنگره جهانی موبایل توسط غول کره ای سامسونگ باشیم.

Sammobile

مطالب پیشنهادی

x

آخرین اخبار و آپدیت و تم و والپیپرهای گوشی های سامسونگ در کانال تلگرام سامسونگی ها

کانال تلگرام سامسونگی ها