x

چه گوشی ها و تبلت هایی اندروید 8 را دریافت خواهند کرد؟ با مراجه به لینک زیر می توانید آن را ببینید.

کدام گوشی و تبلت های سامسونگ بروزرسانی اندروید 8 را دریافت می کنند؟
دانلود رایگان رام سامسونگ
آپدیت ها

پشتیبانی سنسور اثر انگشت از جسچر با آپدیت اندروید 7 در گوشی های گلکسی سامسونگ

سامسونگ پیش تر گفته بود که قرار است ویژگی های بسیاری را به آخرین نسخه اندروید 7 که با نام نوقا شناخته می گردد، تحت یک آپدیت بیاورد. این شرکت اعلام داشته که این ویژگی ها بر اساس انتظارات و خواسته های مشتریانی است که از نسخه بتا اندروید 7 بر روی گوشی هایشان بهره می بردند.

حال به نظر می رسد که این شرکت در حال کار بر روی توابع مربوط به سنسور اثر انگشت به منظور کارآمدتر کردن آن بر روی دستگاه های گلکسی خود است. در حقیقت به نظر می آید که با ارائه آپدیت اندروید 7 نوقا قابلیت ژست های حرکتی به این سنسور اضافه شود.

حال یکی از آزمایش کنندگان نسخه بتا اندروید 7 از سامسونگ پرسیده که آیا قرار است ویژگی جسچرها در سنسور اثر انگشت، شبیه آنچه که در گوشی های جدید گوگل با نام پیکسل دیدیم، باشد؟ در پاسخ به این کاربر، شرکت سامسونگ در حالی که هنوز هیچ ویژگی خاصی را در مورد این قابلیت تایید نکرده، می گوید، این موضوع می تواند یک تلاش برای بهبود ویژگی های سنسور اثر انگشت تلقی گردد.

حال برای آن هایی که دقیقا نمی دانند در گوشی های جدید گوگل چه اتفاقی برای این سنسور افتاده، باید بگوییم که گوشی های پیکسل و Pixel XL گوگل به کاربران اجازه می دهند که با کشیدن انگشت خود بر روی سنسور اثر انگشت به سمت پایین، به نوتیفیکیشن ها یا همان اعلانات دستگاهشان دستیابی پیدا نمایند. این قابلیت برای زمانی که شما از گوشی استفاده می کنید در حالی که انگشتتان در پشت آن است، کارآمد است و به نظر می رسد برای دستگاه های سامسونگ که سنسور اثر انگشت آن در جلو قرار گرفته، کاری معقولانه تر می باشد.

پشتیبانی سنسور اثر انگشت از جسچرهای حرکتی در آپدیت اندروید 7 سامسونگ

پشتیبانی سنسور اثر انگشت از جسچرهای حرکتی در آپدیت اندروید 7 سامسونگ

اما از آن جایی که اندروید 7 عرضه شده از سوی سامسونگ فعلا در مرحله بتا می باشد و نسخه نهایی هنوز عرضه نشده است، نمی توان از این مطمئن بود که پشتیبانی از قابلیت های مربوط به جسچر در سنسور اثر انگشت، در این آپدیت عملی خواهد شد یا خیر. هر چند شاید بتوانیم در یکی از نسخه های بتا از اندروید 7 برای گوشی های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج نوعی از این قابلیت ها را مشاهده کنیم. همچنین شایعاتی جدیدا حول گلکسی اس 8 قوت یافته اند که اگر به آن ها رجوع کنیم متوجه می شویم که این احتمال حتی وجود دارد که بجای قرار گرفتن سنسور اثر انگشت در داخل نمایشگر، آن را در قسمت پشتی این گوشی ببینیم. به هر حال در نهایت جسچرهای حرکتی می تواند بخشی از ویژگی های نرم افزاری سامسونگ برای هر دستگاه گلکسی ای از این شرکت کره ای که دارای سنسور اثر انگشت است، شود.

Sammobile

مطالب پیشنهادی

x

آخرین اخبار و آپدیت و تم و والپیپرهای گوشی های سامسونگ در کانال تلگرام سامسونگی ها

کانال تلگرام سامسونگی ها